Şube Müdürü: Banu Hanım
Telefon 1:
(0312) 223 7090
Telefon 2:
(0532) 477 2141
WhatsApp:
Oda Tipi: 1-2-3-4
Şube Adresi: 19. Sokak(eski 60. sokak) No.37 Çankaya/Ankara

(Haritada Göster)

Odalarımız

Yurdumuz 80 kişi kapasiteye sahiptir. Bünyemizde 1-2-3-4-5 kişilik odalar, dinlenme salonu, çalışma salonu, yemek salonu, TV-DVD salonları, çamaşırhane, dış bahçe bulunmaktadır.

Odalarımızda her öğrenciye ait çalışma masası, 2 kapılı gardrop, komodin, yatak ve ortak kullanım için TV bulunmaktadır. Her katta kablosuz internet (wireless) mevcut olup öğrencilerimiz sınırsız olarak yararlanabilmektedir. Ayrıca kat aralarında ortak kullanım için ayakkabılık, ütü ve ütü masası mevcuttur.

Yemek Salonu

Renkli ve genç tasarıma sahip hijyenik salonumuzda öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmaktayız. Öğrencilerimizin evinden ve ailesinden uzakta olmaları nedeniyle fast-food türü yemek yeme alışkanlıklarından kurtulmaları için yurdumuzda yetişkin bir kişinin alması gereken kaloriye göre Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliğini bitirmiş olan Kurucumuz tarafından hazırlanan kalori hesabı yapılmış yemeklerimiz aşçımız tarafından yurdumuzda pişirilmektedir. Hijyene özen gösterilen mutfak ve mutfak malzemeleri Yurt Yönetimi tarafından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Aşçımızın hijyen ve kullandığı malzemelerin Türk standartları Enstitüsü tarafından onaylanan gıda maddeleri de özenle kullanılmaktadır.

Yurdumuz Sağlık Bakanlığınca kontrol edilmiş ve Bakanlık tarafından teşekkür belgesi almıştır.

Ürün aldığımız firmalar; Beypiliç, Pınar, Sütaş, Peynirci, Metro, Doğuş, Beşyıldız, Banvit, Tikveşli, Dimez, Aro, Uludağ, Tadım, Tat, Dardanel, Arifoğlu, Berrak, Dimyat, Söke, Burcu gibi firmaların ürünlerini kullanmaktadır.

Dinlenme Salonu

Dinlenme salonumuz 24 saat boyunca ortak kullanıma açık olup isteyen öğrencilerimiz diledikleri zaman burada vakit geçirebilirler. Günlük gazete ve dergiler, tavla, satranç ve masa oyunları gibi çeşitli eğlence ve aktiviteler dinlenme salonumuzda yapılmaktadır.

Dinlenme salonumuzda 106 ekran LCD televizyon ve DVD player bulunmaktadır.

Haftanın 3 günü (Cuma-Cumartesi-Pazar) kiralanan DVD'ler izlenmektedir. Kiralanan DVD'ler Milli Eğitim Bakanlığının öngördüğü filmlerdir. Giriş katında bulunan dinlenme salonumuzda bu hizmetlerin yanı sıra kantin ve kafe hizmetlerimizde mevcuttur.
Öğrencilerimiz ücretsiz olarak çay, nescafe, kahve ve bitki çaylarını 24 saat buradan temin edebilirler.

Çalışma Salonu

Odalarımızda her öğrenciye ait çalışma masası ve kitaplık bulunmaktadır. Bunun dışında ikinci bir çalışma ortamı olan etüt odamız 40 kişilik olup 24 saat hizmet vermektedir. Etüt odamızda öğrencilerin faydalanabileceği kitaplığımız bulunmaktadır. Ayrıca tüm yurdumuzda olduğu gibi etüt odamızda da 24 saat kablosuz internet (wireless) bağlantımız mevcuttur.

Kurumsal

Atatürk ilkelerini ve Laik anlayışını prensip edinmiş, modern, kaliteli, disiplinli hizmet anlayışı, deneyimli, profesyonel ve güler yüzlü yönetim kadrosuyla 2000 yılında faaliyetlerine başlayan yurdumuz bugünde aynı çizgisini devam ettirerek öğrencilerimize en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin rahat, güvenli ve konforlu bir ortamda olabilmeleri için tüm düzenlemeler özenle yerine getirilmekte, hizmet kalitemiz öğrenci ve velilerimizden gelen istekler ve talepler doğrultusunda geliştirilmektedir. Bunun yanı sıra yan hizmetlerde çalışan personelimiz düzenli ve titizlikle denetlenmektedir. Yurdumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışmakta ve Bakanlığın tebliğine göre yönetilmektedir.

Hakkımızda

Banu Eda Şengül Alkın Kız Öğrenci Yurtlarını 2000 ve 2001 yıllarında kurmuştur.Kurucumuz 1972 doğumlu ve 1 çocuk annesidir. Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur.2000 yılından beri yurtlarımızın Kurucu Müdireliğini devam ettirmektedir.

Yurdumuz 2005-2006 eğitim sezonunda 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi,
2006-2007 eğitim sezonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tertip, Düzen ve Temizlikten dolayı Teşekkür Plaketi, 2008-2009 eğitim sezonunda
T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Gıda Kalitesi ve Hijyenik koşullardan dolayı Teşekkür Plaketi, 2008-2009 eğitim sezonunda
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi, 2009-2010 eğitim sezonunda
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi, 2010-2011 eğitim sezonunda
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başarılı çalışmalarından dolayı Başarı Plaketi almıştır.