Biz Kimiz?

Ankara’da üniversite eğitimi gören kız öğrencilerin 2000 yılından bugüne güvenle tercih ettiği, Ankara’nın merkezinde Emek’te yeni yaşamlarının başladığı Alkın Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları, kuruculuğunu ve müdürlüğünü yapan Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Banu Eda Şengül tarafından itinayla işletilmektedir.

2000'den Bugüne Güvenle Özenle Binlerce Mutlu Öğrenci!

Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Banu Eda Şengül tarafından itinayla işletilmektedir.

ODA ŞARTLARI

Öğrencilerin tercihleri doğrultusunda, 1 kişilik, 2 kişilik, 3 kişilik, 4 kişilik ya da 5 kişilik odalar, banyo ve tuvaleti her odanın kendisine ait olacak şekilde titizlikle tasarlanmıştır. Aile konforunu aratmayacak kaliteli markalar ile dizayn edilen odalarımızda master kilit, sandıklı baza, büyük boy dolap, çalışma masası, kitaplık, şifonyer, TV ve buzdolabı bulunmaktadır.

ÇAMAŞIR-TEMİZLİK

Haftanın her günü odalarımız, banyo, tuvalet ve ortak yaşam alanlarımız düzenli olarak hijyen koşullarına ve standartlara uygun malzemelerle temizliği yapılmaktadır. 10 günlük aralıklarla nevresim takımları görevliler tarafından değiştirilmektedir. 24 saat sıcak suyun kesintisiz devam ettiği Alkın’da ayrıca öğrenci istediği zaman çamaşır yıkatabilme imkanı bulmaktadır.

KAHVALTI-YEMEK

Yemek hizmetimiz, yurdumuzun sahibi Gıda Mühendisi Banu Eda Şengül kontrolünde titizlikle besin değeri ve kalori değeri hesaplanıp, gıda koteksine ve ilgili standartlara uygun malzemelerle hijyenik koşullarda memleketimizin her yöresinin yemek çeşitleriyle menülerimiz hazırlanıp servis yapılması sağlanmaktadır. Ayrıca her sabah bol çeşitli açık büfe kahvaltı hizmetimiz yemek salonumuzda servis yapılmaktadır.

ETÜT-İNTERNET

Öğrencilerin rahat, verimli ve odaklı bir şekilde ders çalışabilmeleri için etüt odalarımız dizayn edilmiştir. Binalarımızda bulunan sınırsız internet hizmetimiz binanın bölüm ve katına göre şifrelendirilerek öğrenci kullanımına sunulmuştur.

ORTAK ALANLAR

Öğrencilerimizin boş vakitlerini değerlendirebilecekleri dinlenme salonu, hobi alanları ve öğrenci mutfağı bulunmaktadır. Bu alanlar kitap okumak, müzik dinlemek ve sohbet ortamları oluşturarak hoş vakit geçirebilme imkanı sağlamaktadır.

GÜVENLİK

Alkın’da güvenlik, 24 saat bayan personel, 7/24 kamera sistemi, alarm sistemi, adrese dayalı yangın sistemi, duman sensörü, Z şeklinde yangın merdiveni, panik bar yangın çıkışları, paratoner ve Bakanlığımız tarafından istenilen bütün şartlar yerine getirilmiştir.

Öğrencilerimizin yorumlarını okudunuz mu?

Öğrenci yorumları sayfamızı ziyaret etmek için tıklayınız.